Evde Özel Eğitim Desteği

Danışmanlık hizmetimiz kapsamında uyguladığımız test ve ölçümlerle, öğrenme güçlüğü (disleksi/okuma sorunları, yazma sorunları, matematik becerilerinde sorunlar) ve dikkat sorunları yaşadığı tespit edilen çocuk danışanlarımıza uzman psikolog gözetiminde, ev ortamında veya kurumumuzda psiko-eğitsel çalışmalar yapılmaktadır.


Bu alanda destek veren eğitimcilerimiz, uzmanın belirlediği zayıf alanları çocuk ile birebir çalışmaktadır. Eğitimcilerimiz çocuk ile bu alanları çalışırken (matematik, okuma-yazma çalışmaları, dikkat çalışmaları) çocuğun akademik becerilerini etkileyen kaygı, motivasyon eksikliği, özgüven, aşırı hareketlilik, dikkat dağınıklığı gibi sorunlar da uzman tarafından ele alınır. Değişim ve gelişim süreci uzman ile eğitimcilerimizin işbirliği içinde yürüttüğü program içinde takip edilir.


Öğrenme sadece zihinsel bir faaliyet değildir. Çocuğun psikolojik süreçleri öğrenme kapasitesini etkileyebilir. Bu yüzden akademik beceriler ile birlikte çocuğa ve içinde bulunduğu aileye ruhsal destekte bulunmak, çocuğun öğrenme becerilerini artıracaktır.


Haftada 2-3 kez evde özel eğitim veya kurumumuzda yapılacak olan bu çalışmaların amacı, çocuğun hem akademik hem psikolojik süreçlerini takip ederek yaşadığı zorlukları aşmasına yardımcı olmaktır.


Öğrenme güçlüğü hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.